zabieg depilacji laserowej

Laser Lightsheer Duet

Decydując się na zabieg depilacji laserowej, przede wszystkim powinniśmy skupić się na wyborze odpowiedniego gabinetu, który dysponuje znakomitym sprzętem oraz ma w przeprowadzaniu takiej depilacji doświadczenie. Nie będziemy Państwu polecać konkretnych punktów na mapie naszego kraju, ale skupimy się za to na sprzęcie. Pod lupę wzięliśmy laser diodowy Lightsheer Duet.

Najnowocześniejszy i najlepszy

Jeżeli cenicie sobie przede wszystkim jakość, na pewno powinniście się o tym modelu dowiedzieć nieco więcej. Jest to bowiem obecnie najlepsze urządzenie do przeprowadzania takich zabiegów. Laser Lightsheer Duet sprawia, że zabieg epilacji owłosienia jest nie tylko niezwykle skuteczny, ale także do minimum ogranicza ból powstały przy usuwaniu włosków. Urządzenie to posiada w sobie dwie głowice emitujące światło o długości fali 800 nm, co umożliwia wykonywanie szybkich i bezbolesnych zabiegów, także u osób z ciemną karnacją oraz opalenizną.

Ten produkt amerykańskiej firmy Lumenis, istniejącej na rynku od 1966 roku i specjalizującej się w wytwarzaniu laserów, które mają zastosowanie w dziedzinie medycyny, na pewno w aspekcie depilacji laserowej sprawdza się znakomicie.

Głowice

Jak już wspomnieliśmy, laser ten został wyposażony w dwie głowice. Pierwszą z nich jest głowica ET. Została ona wyposażona w system chłodzenia końcówką ChillTip, co sprawia, że zabieg jest mniej bolesny, a tym samym bardziej komfortowy. Temperatura tej szafirowej końcówki cały czas utrzymuje się na poziomie 4°C. Na pewno w aspekcie chłodzenia jest to rozwiązanie o wiele wydatniejsze aniżeli chłodzenie powietrzem czy żelami, z którym spotykamy się w innych urządzeniach.

Drugą jest głowica HS o powierzchni zabiegowej 22 × 35 mm z podciśnieniem zwiększającym penetrację wiązki laserowej głęboko do mieszka włosowego oraz działającym przeciwbólowo. Podkreślmy, że zastosowanie owej głowicy skraca czas zabiegi z dwóch godzin do nawet 30 minut.