Przygotowania do zabiegu

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej

W związku z tym, że na zabiegi depilacji laserowej decyduje się dziś coraz więcej osób, wiedza zwykłych ludzi z tego zakresu jest coraz większa. Jednakże nie można tego powiedzieć o wszystkich. Poza tym problem z nim mają bardzo często ci, którzy decydują się na taką depilację laserową po raz pierwszy. Jak nie trudno się domyślić największy kłopot sprawia przygotowanie się do takiego zabiegu. Czy jest zatem coś, na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę?

Zapomnij o opalaniu

W błędzie są ci, którzy myślą, że do zabiegu depilacji laserowej nie trzeba się odpowiednio przygotować. Jak najbardziej istnieją reguły, których należy przestrzegać. I tak co najmniej na miesiąc przed omówioną wizytą musimy zaprzestać opalania. I co istotne dotyczy to tak opalania w sposób naturalny, jak i na bardzo powszechnych w Polsce solariach. Wszystko dlatego, że w przypadku mocno opalonej skóry depilacja laserowa może doprowadzić do poparzeń. Poza tym wskutek tego zabiegu powstać mogą przebarwienia i odbarwienia skóry. Dlatego poczekać trzeba, aż opalenizna zejdzie. Przy lekkiej opaleniźnie zabieg może być przeprowadzany laserem diodowym, choć też tylko wtedy, kiedy opalenizna nie jest świeża.

Nie używaj depilatorów

Poza tym przynajmniej przez okres ostatnich 4 tygodni przed zabiegiem powinniście zaprzestać używania depilatorów elektrycznych, wosków oraz innych metod, które przyczyniają się do usuwania włosków razem z cebulkami.

Kosmetyki

Odstawić też trzeba niektóre kosmetyki. Przede wszystkim te zawierające betakaroten, choć przez ostatni tydzień nie można stosować też peelingów.

Odpowiedzieliśmy wam właśnie na pytanie, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej . Jak w związku z tym widzicie, nie jest to zabieg, który sprawia, że musimy poddać się naprawdę rygorystycznym zasadom. Mimo wszystko o niektórych należy pamiętać.